Akcesoria na bal maskowy

Bal maskowy to niepowtarzalna forma spędzenia nie tylko Sylwestra, ale także gwarancja doskonałej zabawy. Maskarady urządza się już nie tylko w przedszkolach i szkołach podstawowych, dzieci przebrane w specjalne dziecięce kostiumy, ale także na zamkach, w hotelach, pałacach i dworkach, coraz częściej organizuje się bale maskowe dla dorosłych.

Bez większego problemu możemy także zakupić lub wypożyczyć stroje karnawałowe dla kobiet, męskie przebrania, a także przebrania dla par. Wybór stroju karnawałowego jest bardzo istotną sprawą. Składa się na niego wiele elementów. Oczywiście w zależności od rodzaju kostiumu, może się on składać z jednego lub kilku elementów. Jednak nawet najbardziej eleganckie i wymyślne przebranie można dopełnić odpowiednimi dodatkami.

Czasem wystarczy także założyć jakiś strój, w którym na co dzień chodzimy i dopełnić go odpowiednimi akcesoriami, by stworzyć niepowtarzalny kostium. Takimi dodatkami są różnego rodzaju nakrycia głowy, nie tylko kapelusze w różnych stylach i kolorach. Bardzo często dzieci przebierają ja się za aniołka lub diabełka. W przypadku takich strojów obowiązkowe są skrzydełka, aureolka, różki i ogonek. Oczywiście strój taki można dopełnić odpowiednią peruką. Skrzydełka doskonale nadają się także do stroju motylka lub dobrej wróżki. Do tego ostatniego przebrania, będziemy potrzebowali także różdżki.

Do dodatków, którymi możemy wypełnić karnawałowy strój, są także różnego rodzaju okulary, mniej lub bardziej zabawne, peruki, a także sztuczne wąsy, łysiny, brody, brwi i rzęsy. Niektóre z nich nadają komicznego charakteru, a niektóre uroku i elegancji. Stroje karnawałowe, szczególnie te nawiązujące do konkretnych epok, możemy także ubogacić kolorowymi piórami, szalami, boa, przepaskami na głowę, wachlarzami.

Męskie przebrania można także uzupełnić różnymi mieczami, zarówno tradycyjnymi, jak i mieczami świetlnymi, przepaskami na oko, niezastąpionymi w przebraniu pirata, a także kolorowymi muchami lub krawatami, które rozweselą nawet bardzo tradycyjny i elegancki męski strój. Takie drobiazgi, elementy dowcipne lub charakterystyczne dla danego stroju, mogą z powodzeniem nawet zastąpić cały kostium, a na pewno stać się jego świetnym uzupełnieniem.