Szalone barwne kapelusze

Każdy kto choć raz miał ogromną przyjemność uczestniczenia w balu maskowym wie, jaką przyjemność sprawia wymyślenie, zaprojektowanie stroju, często jeszcze jego własnoręczne wykonanie, a później satysfakcja, którą dają pochwały innych uczestników imprezy. Bo my, dorośli, szczerze musimy się przyznać, że także lubimy się przebierać, stać się choć na chwilę kimś innym.

Dlatego też karnawałowe bale maskowe powracają do łask i stają się synonimem dobrej zabawy, wyszukanego gustu i elegancji. Oczywiście inaczej dzieje się w przypadku bali dla dzieci. Dziecięce kostiumy, często wykonane własnoręcznie maski, przebrania skompletowane z ubrań mamy, taty lub starszego rodzeństwa, są nie mniej barwne, a na pewno bardziej oryginalne, niż kostiumy damskie lub męskie, zakupione lub wypożyczone w sklepie.

Na strój karnawałowy składa się wiele elementów, także liczne dodatki, a większość przebrań wymaga jeszcze odpowiednich nakryć głowy. Są to przede wszystkim różnego rodzaju kapelusze: począwszy od cylindrów, meloników, poprzez kapelusze kowbojskie, czapki kapitańskie, sułtańskie, bandany, aż po damskie kapelusiki i kapelusze czarnoksiężników i wiedźm. Nakrycia głowy, to także różnego rodzaju kapelusze z perukami, a także, używane w sylwestrową noc, kolorowe kapelusiki i czapeczki halogenowe. Jeśli mamy zamiar uczestniczyć w balu maskowym w stylu lat dwudziestych ubiegłego wieki, nie możemy pominąć opaski na głowę Charleston, z kolorowymi piórami.

Każda dama przebierająca się za księżniczkę, nie może zapomnieć o koronie, złotej, srebrnej, wysadzanej „drogocennymi” kamieniami, a także tiary i perłowe czapeczki w stylu Charlestona. Nakrycia na głowę, to także różne śmieszne czapki i kapelusze, przedstawiające zwierzęta, począwszy od nietoperzy, poprzez żaby, raki, kaczki, indyki, aż po wilki, krówki, a nawet świnki. Dostępne są także nakrycia na głowę przypominające kanapki, hot doga lub hamburgera. Nie można także zapomnieć o kaskach, hełmach rycerskich, żołnierskich i strażackich.

Nakrycia głowy na bal maskowy, to także opaski z rogami reniferów i innych zwierząt. Możemy także zaopatrzyć się w różnego rodzaju pióropusze, idealne do stroju Indianina lub Indianki.