Stroje karnawałowe dla dzieci

Karnawał to czas, w którym wszyscy, dorośli i dzieci, starsi i młodsi, bawią się na różnych balach i imprezach. Prawdziwą frajdą, zarówno dla dużych, jak i dla małych, są bale maskowe. W przypadku tego rodzaju imprezy, możemy popuścić wodze fantazji i stać się tym, kim zawsze chcieliśmy być.

Wśród wielu strojów na karnawał, oprócz przebrań damskich, jak i męskich, zdecydowanie najwięcej jest kostiumów dla dzieci. Milusińscy uwielbiają się przebierać, malować, zakładać peruki, kolorowe stroje, śmieszne maski i stawać się kimś innym.

Jeśli Twoja pociecha wybiera się na taki bal, czy to w szkole, czy w przedszkolu, dobrze wiesz, jak bardzo zależy jej na tym, by wyglądać świetnie, by przebrać się za kogoś znanego, by być lepszym od rówieśników. Jeśli wybierasz kostium dla swojego dziecka, w miarę swoich możliwości, pozwól mu stać się tym kim chce, przebrać się za to, za co najbardziej chce. Bo jeśli będzie źle czuło się w stroju karnawałowym, to już sama próba założenia kostiumu, skończy się płaczem.

Dzieci w różnym wieku chcą przebierać się na bal maskowy w różne stroje. Jednak niezmienne jest to, że dziewczynki chcą być pięknymi księżniczkami, dobrymi wróżkami, motylkami, aniołkami lub postaciami ze znanych bajek. Natomiast chłopcy, to rycerze, kowboje, Supermani, Batmani, Indianie i piraci. Dobrym pomysłem jest także strój nawiązujący do określonego zawodu: strażak, policjant, górnik, szeryf, czy żołnierz. Dziewczynki natomiast chętniej wybierają stroje Cyganek, arabskich tancerek, czy baleriny. Świetnym rozwiązaniem, szczególnie dla młodszych dzieci, są kostiumy różnych zwierzątek. Wybór najczęściej pada na króliczki, zajączki, biedronki, motylki, kotki, pantery, pszczółki, lwy, żabki, słonie, a nawet smoki.

Jednak bardzo często taki kostium dla dziecka możemy wykonać sami. Wystarczy trochę wyobraźni, materiału i papieru, by wykonać pomysłową maskę kota, strój motylka, skrzydełka aniołka, czy czapkę czarownicy.

Wybierając strój dla swojego dziecka trzeba zwrócić także uwagę na to, by był on dobrze dopasowany i nie krępował ruchów w czasie zabawy. Bo nic tak nie psuję nawet najlepszego balu maskowego, jak ciągle spadający kapelusz lub odpadające skrzydełka.