Męskie stroje na karnawał

A kto powiedział, że na bal karnawałowy musisz iść we fraku lub smokingu? Jeśli nie lubisz sztywnych strojów, sztywnych imprez i chcesz mieć niezapomnianą imprezę karnawałową, zabierz swoją Damę na bal maskowy. Ty unikniesz tego, czego nie lubisz w imprezach karnawałowych, a dodatkowo Twoja Pani będzie mile zaskoczona Twoją pomysłowością.

Bez problemu także znajdziecie dla siebie odpowiednie stroje karnawałowe. Damskie, a także męskie stroje karnawałowe są dostępne oddzielnie, ale także można pokusić się o zakup lub wypożyczenie stroju na bal, dla par. Stroje dla par, to komplet składający się z przebrania dla kobiety i mężczyzny.

Wróćmy jednak do męskich strojów na bal maskowy. Najprostsze składają się z oryginalnego, czasem zabawnego nakrycia głowy: kapelusz, czapeczka, chustka pirata, cylinder magika czy kapelusz czarnoksiężnika. Jednak bardziej ambitni Panowie, mogą pokusić się o założenie kompletnego stroju na karnawał, który całkowicie odmieni ich wygląd. Oczywiście zazwyczaj na taki bal wybieramy się w towarzystwie kobiety, to stroje partnera i partnerki powinny ze sobą współbrzmieć, być w tym samym stylu lub nawiązywać do tej samej tematyki, czy też stylu, jak to ma się w przypadku kostiumów nawiązujących do pewnej epoki, czy dekady.

Wśród męskich strojów karnawałowych, nadal największą popularnością cieszą się przebrania: rycerza, kowboja, króla, czarnoksiężnika, magika. Jednak równie sympatyczne są stroje przedstawiające znane postacie z bajek, filmów czy historii, takie jak Robin Hood, Napoleon, pirat, Batman, czy Zorro. Jeśli jednak mamy w sobie tyle odwagi i dystansu do samego siebie, możemy pokusić się o śmieszny, żartobliwy kostium karnawałowy. Możemy stać się jabłkiem, zebrą, strusiem, koniem lub kością winogron. I choć najczęściej takie przebrania są przebraniami na bal dla dzieci, to jednak dorośli mężczyźni, którzy przecież bardzo często sami czują się jak mali chłopcy, zakupią lub wypożyczą w wypożyczą  strojów karnawałowych odpowiedni kostium.

Najważniejsze jest jednak to, byśmy dobrze czyli się w takim kostiumie, gdyż tylko wtedy będziemy wyśmienicie bawić się na balu maskowym.